Sesja brzuszkowa - poradnik

Sesja brzuszkowa - kiedy jest na nią najlepszy czas?

Sesję najlepiej wykonać między 27 a 36 tygodniem. Brzuszek jest już ładnie zaokrąglony, a Ty masz jeszcze siłę i ochotę na stawanie przed obiektywem.

Makijaż i Fryzura

Kiedy maleństwo przyjdzie na świat przez dłuższy czas skupiać będziemy się przede wszystkim na nim i na jego potrzebach. Sesja ciążowa często jest jedyną okazją kiedy kobieta wykonuje sobie sesję zdjęciową jest to dobry moment żeby zrobić coś "dla siebie". Mamy okazję poczuć się na prawdę pięknie. Dlatego ze swojej strony gorąco polecam skorzystanie z profesjonalnych usług w przygotowaniu się do sesji brzuszkowej. Profesjonalnie wykonany makijaż i fryzura przez Panią w salonie czy koleżankę pomoże poczuć się pewnie przed obiektywem.

Jeśli zdecydujesz się przygotować do sesji samodzielnie, poniżej kilka wskazówek:

Nie bój się podkreślić mocniej oczu czy policzków, najprawdopodobniej na zdjęciu wyjdą i tak delikatniej niż widzisz je w lustrze. Doskonale sprawdzą się ciepłe, pastelowe kolory. Dobrze, jeśli makijaż jest matowy – nadmiar rozświetlacza może niekorzystnie wyglądać na zdjęciach.

Pamiętaj, żeby pomalować się tego dnia w sprawdzony i ulubiony sposób, to nie jest najlepszy dzień na makijażowe eksperymenty.

Polecam postawić na naturalność, ale ładnie podkreśloną. Jeśli sesja ma mieć naturalny, romantyczny charakter, nie sprawdzą się tutaj wymyślne loki czy upięcia. Włosy podobne do tych, które nosisz na co dzień, najlepiej rozpuszczone to klucz do pięknych, naturalnych zdjęć brzuszkowych.

Dłonie

Często będą wystawiane na pierwszy plan dlatego zwróćcie uwagę także na nie. Postaw na niekrzykliwe kolory i wzory aby nie odwracały uwagi od głównego bohatera jakim jest Twój brzuszek.

Ubiór

Na sesji brzuszkowej zapewniam piękne, dopasowane lub zwiewne ciążowe suknie, body i inne kreacje, które eksponują i podkreślają brzuszek. Jeśli partner będzie obecny na sesji dobrze jeśli Wasze stroje będą pasowały do siebie. Najlepiej komponuje się czarny t-shirt/koszulka polo oraz biała lub błękitna koszula. Tutaj stawiamy na stonowane kolory. Bezwzględnie unikamy wszelkiego rodzaju wzorów czy napisów. Zabierz ze sobą bieliznę najlepiej w kolorze cielistym (ewentualnie  białym lub czarnym). Stanik z odpinanymi ramiączkami lub bardotkę (za mały sprzed ciąży też będzie odpowiedni).  Elegancka bielizna (np czarna) również będzie mile widziana.